V IZRAELI VLK VYTÁHNE MALOU DÍVKU ZE STANU

  • 29. dubna 2024
  • 2 minuty čtení
  • 438
Vlk je zvíře, které mnozí popisují jako plaché. Ale incidenty s lidmi se neustále stávají po celém světě. Nedávno to byla malá dívka, která byla cílem útoku vlka v táboře v Izraeli v Negevské poušti.

V sobotu 13.dubna 2024 si uprostřed noci prošli rodiče 9leté holčičky peklem. Spali ve stanu v kempu poblíž Dimony a neočekávali, že se během spánku ve svém stanu setkají s vlky.

Vlkovi se podařilo nepozorovaně strčit hlavu do stanu a popadnout spící devítiletou dívku, aby ji vzal s sebou.

Když se holčička probrala a začala křičet, vlk ji odtáhl více než patnáct metrů a pustil ji na zem a znovu ji popadl za paži.

"Probudil nás její křik," řekl otec a dodal, že vlk ji "popadl za hlavu a táhl ji asi 15 metrů."

„Probudila se a snažila se bojovat; pak vlk pustil její hlavu, ale chytil ji za ruku. Přiběhl jsem k ní a zahnal ho. Byla to otázka vteřin,“ dodal. “Křičela strachem a pak bolestí. Trvalo mně dlouho, než jsem pochopil, co se děje; myslel jsem si, že je to noční můra. »

Naštěstí otce rychle probudil křik jeho malé dcerky a vrhl se k vlkovi. Když vlk viděl muže, jak se na něj řítí, dívku pustil a utekl.

Dívka, vyděšená a zraněná silnými čelistmi vlka, dostala první pomoc a byla převezena do nejbližší nemocnice v Beershebě.

V Izraeli se již několik let vlci lidí skutečně nebojí. Není to úplně stejný druh jako ten, který známe v Evropě, jde o poddruh vlka šedého.

Smečky osídlily Judskou poušť a usadily se po celé zemi.

Tito vlci přicházejí stále častěji do kontaktu s lidmi až do té míry, že v některých městech se lidí zjevně nebojí.

Od roku 2017 bylo zaznamenáno několik útoků na lidi, zejména na děti, dokonce i na kojence.

https://fr.timesofisrael.com/un-loup-tire-une-fillette-hors-de-sa-tente-au-camping-de-mamshit-non-loin-de-dimona/

https://www.chassepassion.net/actualite-de-la-chasse/chasse-a-letranger/un-loup-tire-une-petite-fille-hors-de-sa-tente-dans-un-camping-du-desert-du-neguev/