Šedesátiletý Svetomir Potić uškrtil holýma rukama vlka.

  • 10. srpna 2022
  • 2 minuty čtení
  • 88
Šedesátiletý Svetomir Potić z Pirotovy staré horské vesnice Koprivštica uškrtil holýma rukama vlka, který zaútočil na jeho stádo alpských koz.

Ze Srbska dorazily neuvěřitelné zprávy.

Šedesátiletý Svetomir Potić z Pirotovy staré horské vesnice Koprivštica v listopadu loňského roku uškrtil holýma rukama vlka, který napadl jeho stádo alpských koz.

Večer vtrhl do jeho ohrady s asi stovkou koz vlk. Jakmile se ozvali psi, Potić vstal a šel se podívat, co se děje. Viděl šelmu se stádem a holýma rukama se snažil zabránit tomu, aby mu vlk neprokousnul hrdlo.

ubijeni-predator.jpg

Boj s rozzuřenou šelmou trval půl hodiny. Predátor tomuto chovateli způsobil zranění, ze kterých se bude dlouho zotavovat.

Při souboji se zvířetem mu vlk pokousel vážně ruce. Z vlčích čelistí a dalších zranění se vyprostil ve chvíli, kdy ho doslova uškrtil. Po dramatické potyčce nasedl Potić celý od krve do svého džípu a brzy ráno dorazil do vesnice, odkud byla přivolána záchranka, která ho převezla do pirotské nemocnice, kde se zotavuje.

Traumata z tohoto zážitku zůstala, ale sebral síly a srbským médiím řekl, že si bude do konce života pamatovat noc, kdy kolem čtvrté hodiny ranní našel v kotci s kozami čtyřicetikilového vlka.

" Jakmile se setmí, přetáčím si stále stejný film o zápasu o život s vlkem, a než usnu, slyším i sebemenší štěkot svých pasteveckých psů, kteří hlídají stádo. Protože nebýt jich, vlk by zcela jistě zabil celé stádo, a kdo ví, co by se se mnou stalo, kdyby se té šelmě podařilo kousnout mě do krku nebo do žaludku ,“ řekl.

Podobné příklady byly nedávno zaznamenány ve vesnicích Teslići, v Gornji Kuzmani vlci zabili šest ovcí a v Očauši místo dobytka roztrhali asi 20 psů, kteří byli na dvorech venkovských domácností.

https://luftika.rs/golim-rukama-zadavio-vuka/

https://www.agroklub.ba/stocarstvo/dok-se-bh-lovci-spremaju-u-hajku-svetomir-vuka-udavio-golim-rukama/74280/