Poslanec Suja vznáší dotaz na ministra Budaje

  • 9. května 2021
  • 2 minuty čtení
  • 82
Na 27. schůzi Národní rady Slovenské republiky 3.května 2021se poslanec PaedDr. Mgr. Miroslav Suja obrací s dotazem na ministra životního prostředí Jána Budaje

"Děkuji za slovo, pane předsedající. Pane ministře Budaji, já jsem rád, že jste vystoupil a vůbec mi nevadí, že jste vystoupil podruhé. Jen bych od vás rád slyšel i odpověď na některé otázky, protože když se vás na něco ptám, vy se tváříte, že neslyšíte. Peníze, které získal ministr zemědělství Mičovský jsou prospěšné pro širokou skupiny lidí a pomohou zemědělcům a lidem žijícím na venkově. Balík peněz, který jste získal vy, pomůže jen úzké skupině lidí, které já nazývám ekoteroristé. Hlavní problém je, že vy nehájíte zájmy obyčejných lidí a občanů Slovenska, ale hájíte zájmy jen těchto privilegovaných skupin, kteří si mohou dělat co chtějí. A druhá věc je vyhláška o ochraně přírody a krajiny, která nerespektuje reálné požadavky lidí z venkova.

Co má společného tato vyhláška s prvním nebo s druhým programovým prohlášením vlády pane ministře, koho zájmy hájíte? Vy říkáte, že myslivci lákají medvědy do kontaktů s lidmi a že to je trestný čin. Tak já se vás ptám, jaké máte důkazy a kolik žalob jste podal na konkrétní myslivce?

Když někde medvědi dělají problém, tak vy řeknete že je třeba je odchytit. Ale když jsou problémy někde v Tatrách a jsou tam vaši známí, tak není problém ty medvědy zastřelit. Jste farizeus pane ministře. Proč takto hájíte zájmy medvědů a vlků proti lidem? Je to jen o tom, že tito vaši ekoteroristé berou státní peníze."

PaedDr. Mgr. Miroslav Suja

3.5.2021 v 15. 40

27. schôdza Národní rady

Zvukový záznam:

https://tv.nrsr.sk/archiv/schodza/8/27?page=25