Zakladatelé deklarují:
"Naším cílem je ochrana a zachování biodiverzity evropské přírodní a kulturní krajiny,
stejně jako ochrana a zachování domácích a pasoucích se zvířat v evropské kulturní krajině."
Dále uvádějí:
"Save the Alps – Weidezone Germany byla založena v lednu 2023 a spolupracuje se Save the Alps Austria. Stejně jako rakouský spolek i ten německý vedou odborníci ze zemědělství a chovatelé domácích a pasených zvířat.
Zastupujeme nejen jednu stránku rozmanité venkovské komunity, ale pokrýváme – i personálně – téměř všechny její zájmové oblasti, které jsou nyní téměř po celé Evropě ohroženy velkými masožravými predátory."
Mezi hlavní požadavky patří:
1. Žádáme Spolkové ministerstvo životního prostředí, ochrany přírody, jaderné bezpečnosti a ochrany spotřebitele se žádá, aby předložilo akční plán s jasně definovanými cíli a specifikacemi a plán řízení. Dále musí být definována a zdůvodněna horní a dolní hranice pro populaci vlků v Německu
2. Vyzýváme k vytvoření modelu pro Spolkovou republiku, který by byl založen na modelu Norska a Švédska a – jako v Norsku – podíl 3 – 5 % rozlohy země jako oblast rozmnožování masožravých velkých šelem, navíc umožňuje oblasti bez vlků – jako ve Švédsku – zabránit nenapravitelným škodám na infrastruktuře (např. hráze) a úbytku v biodiverzitě v oblastech, které jsou ovlivněny pastvou.
3. Problémové vlky okamžitě odstraňte. Je to nutné i z důvodu druhové ochrany vlka, protože jinak by toto nežádoucí chování přenesl na své potomky.
4. Pro výpočet příznivého stavu ochrany je nutné biogeograficky posoudit populaci vlka obecného v rámci celé Evropy, ne na národní úrovni kvůli velké velikosti a pozitivním demografickým trendům většiny populací
5. Náklady vynaložené na oplocení a ochranu hospodářských zvířat má 100% financovat stát, včetně opatření na jejich péči a údržbu a včetně nákladů na potřebné ovčáky
6. Náhrada za zabitá zvířata musí odpovídat skutečné tržní hodnotě zabitého zvířete a veškeré náklady spojené s chovem, veterinární péčí a nakonec i likvidací musí být kompenzovány do čtyř týdnů.
7. Spolková vláda se žádá, aby upřednostnila chov domácích a pasených zvířat před zájmy ochrany jednotlivých druhů. Pastevectví je nenahraditelné pro zachování a podpoře biologické rozmanitosti rostlin a živočichů a proto má stát dostát svým závazkům, které vyplývají například z Interlakenské úmluvy.
8. Vyšetřování útoků mají provádět pouze neutrální osoby. Místa, kde došlo k útokům, mají být považována za místa činu a musí se do nich vstupovat v souladu se zásadami forenzních požadavků – totéž platí pro zajišťování stop DNA. Dále mají být zřízeny certifikované referenční laboratoře, které pracují samostatně a bez střetu zájmů.
9. Chovatelům zvířat v zájmovém chovu, kteří chtějí dobrovolně provádět
"doporučená" preventivní opatření , je poskytována 100% finanční podpora - to se týká výstavby oplocení, jejich údržby a dodatečných nákladů vyplývajících z preventivních opatření.
10. Používání psů speciálně vyšlechtěných k odhánění vlků, tzv. psů na ochranu stáda, je problematické, mimo jiné z důvodů dobrých životních podmínek zvířat, protože takové používání již porušuje stávající zákony.
Veřejnou podporu získali příznivci organizace Save the Alps Austria, kteří vyjádřili své názory na vlky na včerejším lyžařském závodu v Kitzbühelu.
Závody Hahnenkamm jsou jedním z nejprestižnějších světových závodů Světového poháru FIS v alpském lyžování v rakouském Kitzbühelu, který se koná každoročně od roku 1931. Jde o druhou nejstarší soutěž v alpském lyžování na světě po Lauberhornu, s druhou nejoceňovanější lyžařskou trofejí po závodu na Lauberhornu. Akci přihlíželo přes 60000 diváků a byla přenášená po celém světě.
http://www.weidezone-deutschland.de/Das-fordern-wir/
https://www.facebook.com/photo/?fbid=162464339867671&set=ecnf.100083123181482