Vlk roztrhal ovce uprostřed vesnice přes elektrický plot

  • 15. května 2021
  • 2 minuty čtení
  • 290
Další neštěstí kvůli umožnění rozšiřování vlků na nevhodná území.

V pondělí ráno při cestě do práce nemohl uvěřit vlastním očím, když paprsek světla z auta zachytil stádo černohlavých ovcí. Některé utekly z výběhu, další ležely na zemi a lapaly po dechu v předsmrtné úzkosti. Při bližší prohlídce uviděl muž hrozný obraz. Zvířata byla roztrhaná, přitom stále naživu.

Majitel ovcí Philipp Forejt ze Züsedomu (okres Rollwitz nedaleko dálnice A20 jižně od Pasewalk) nedávno začal chovat své ovce ve výběhu o rozloze přibližně jednoho hektaru v zastavěné vesnické oblasti. "Elektrický bezpečnostní plot, který jsem kolem pastviny vybudoval, vyhovuje všem předpisům. To potvrdil také státní odborník na vlky Torsten Dinse."

"Moje stádo sestávalo z jedenácti zvířat, včetně sedmi dospělých a dvou jehňat. Čtyři zvířata byla vlky přímo zabitá. Další dvě jehňata byla zraněná, jedno muselo být utraceno, “říká Philipp Forejt.

Ačkoli Philipp Forejt splnil všechny požadavky státu na zabezpečení svých zvířat a může počítat s odškodněním za svá zvířata, je velmi naštvaný. Vlk, jak sám říká, patří na seznam lovných zvířat. „Zvlášť, když působí takové ničivé škody uprostřed vesnice.“

I ostatní obyvatelé si stěžují, že psi ve vesnici se v noci chovají velmi neklidně, protože je znepokojuje vlčí přítomnost. Obyvatelé opakovaně spatřili vlka v okolních vesnicích i Bröllin a Friedrichshof v blízkosti svých domovů.

https://www.nordkurier.de/pasewalk/wolf-reisst-schafe-mitten-im-dorf-1542787103.html