Hněv venkova kvůli novému ministru v Dolním Sasku

  • 24. listopadu 2022
  • 2 minuty čtení
  • 140
Dolní Sasko se kvůli výsledku koaličních jednání po volbách vrací o pár let zpátky. Realistický přístup k vlkům nahradila znovu zelená ideologie.

Dlouho to vypadalo, že ministrem zůstane Olaf Liese, který se snažil vlčí problematiku řešit. Teď se bude zase jen mluvit a oddalovat řešení.

Nový ministr životní prostředí od 8. listopadu 2022 je Christian Meyer za Zelené ( Bündnis 90/Die Grünen ). Nyní stáhl stížnost proti zákazu střílení vlků. Za minulého ministra životního prostředí Olafa Liese bylo vydáno zvláštní povolení pro odstřel problémových vlků ze smečky Friedeburg poblíž Jeveru. Správní soud ale výjimku koncem října pozastavil. Stížnost, která byla poté podána ministrem Liesem u Vyššího správního soudu v Lüneburgu, byla nyní za nové vlády stažena novým ministrem za Zelené.

Mluvčí ministerstva životního prostředí řekl, že bylo rozhodnuto stížnost stáhnout, protože „existují různé právní pohledy na výklad práva EU.“ Místo toho se prý zase soustředí na dialog s dotčenými sdruženími. Ve čtvrtek 24.11. se Meyer setkává s chovateli ovcí. Očekávají se velké protesty. Kromě blokády traktorů organizují venkovští obyvatelé Dolního Saska také lidský řetěz.

V minulosti Christian Meyer opakovaně kritizoval přístup k vlkům pod vedením Olafa Liese.

csm_meyer_christian_92a1f7beca.jpg

Nový ministr životní prostředí Christian Meyer má vzorný zelený životopis. Bojoval proti jaderné energii, modernímu zemědělství a za ochranu vlků. Pracoval pro europoslankyni Hiltrud Breyer v oblastech ochrany klimatu, životního prostředí, energetiky a vyřazování jaderné energie z provozu v Berlíně a Bruselu. Od roku 2004 až do vstupu do zemského parlamentu v roce 2008 byl generálním ředitelem Asociace pro prosazování ekologické daňové reformy . V roce 2017 byl Meyer oceněn zlatou „Faironika“ od European Milk Board (EMB) jako uznání jeho závazku k prosazování vyšších cen mléka. Zelení ministři jednají o omezení rychlosti na 30 km/h v intravilánu. Na poslední jarní konferenci ministrů životního prostředí ve Wilhelmshavenu se ministři životního prostředí vyslovili pro omezení rychlosti na dálnicích. Christian Meyer také chce rychlý konec ropy a plynu a je proti další těžbě.

Christian Meyer (1975) je svobodný a žije v Holzmindenu.

https://christian-meyer-gruene.de/

https://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/oldenburg_ostfriesland/Gruenen-Fraktions-Vize-Meyer-will-schnelles-Aus-fuer-Oel-und-Gas-,gasfoerderung126.html

https://www.ndr.de/nachrichten/niedersachsen/braunschweig_harz_goettingen/Konferenz-der-Umweltminister-Meyer-will-mehr-Schutz-fuer-Waelder,umweltministerkonferenz144.html

https://www.pirsch.de/news/aerger-um-wolfsabschuss-gruener-minister-zieht-beschwerde-zurueck-36348

https://de.wikipedia.org/wiki/Christian_Meyer_(Politiker)#cite_note-8