Dolní Sasko: začlenění vlka do zákona o myslivosti

  • 30. dubna 2022
  • 2 minuty čtení
  • 74
"Pro chovatele pasoucích se zvířat je to velmi významný a historický den," řekl ve středu 27.4.2022 mluvčí zemědělské politiky poslaneckého klubu FDP Hermann Grupe.

Zemědělský výbor zemského sněmu Dolního Saska po letech diskusí odhlasoval začlenění vlka do zemského zákona o myslivosti.

S prudkým nárůstem vlčí populace v Dolním Sasku se výrazně zvýšil i počet útoků na domácí zvířata. "Tato situace stále více finančně ohrožuje mnoho chovatelů hospodářských zvířat a je velmi psychicky stresující." Mnoho pastevců v posledních letech ukončilo činnost kvůli neúnosné situaci s vlky.

„Zařazením vlků do mysliveckého zákona byl konečně učiněn první krok správným směrem k regulaci vlčí populace na únosnou míru,“ zdůraznil Hermann Grupe.

FDP Hermann Grupe..jpg

Žádost vlády nyní musí jít ještě formálně do ostatních výborů a poté do pléna.

Grupe si vzpomněl na kamenitou cestu, která rozhodnutí předcházela.

Poslanecký klub FDP už v roce 2015 vyzval k začlenění vlka do státního zákona o myslivosti.

"Roky odkládání tohoto naléhavého problému současnou i předchozí zemskou vládou zanechaly stopy v mnoha rodinách v Dolním Sasku, které chovají ovce, skot, koně nebo jiná zvířata na pastvě, a způsobily mnoho utrpení a frustrace. Důvěra v politiku, která se tam ztratila, se těžko obnovuje. Proto očekávám, že přijatý nový zákon o myslivosti bude důsledně uplatňován, aby se situace co nejrychleji zlepšila," dodal tento zemědělský odborník.

https://www.zeit.de/news/2022-04/27/ausschuss-beschliesst-aufnahme-des-wolfs-ins-jagdrecht?utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://www.jagderleben.de/news/wolf-landtag-stimmt-fuer-aufnahme-ins-jagdrecht-713483