Braniborsko má nejvyšší hustotu vlků na světě.

  • 4. listopadu 2022
  • 2 minuty čtení
  • 174
Jak oznámilo Federální středisko pro dokumentaci a poradenství pro vlky (DBBW) ve své aktuální zprávě o škodách způsobených vlky v Německu do 7. září 2021, počet útoků vlků v celém Německu vzrostl o 3,5 procenta.

Braniborsko je je smutným lídrem, pokud jde o počet útoků. Přitom právě v této spolkové zemi jsou vlci etablovaní už dlouhodobě a na ochranu stád se vynakládají velké prostředky. Počet uhynulých hospodářských zvířat se tam oproti předchozímu roku zvýšil o 35 procent. V Braniborsku vzrostl počet usmrcených hospodářských zvířat oproti předchozímu roku o více než 35 procent – ​​z 864 na 1173. Započítat se musí stále více skotu, koní a psů (172 ks).

Výsledkem této nepochopitelné politiky je šokující fakt. S více než 900 potvrzenými vlky má Braniborsko nejvyšší hustotu vlků na světě.

Prezident Braniborského zemského mysliveckého spolku Dr. Dirk-Henner Wellershoff v tiskové zprávě kritizoval oficiální politiku vlků v Braniborsku: „Nové nařízení o vlcích, které nedávno vstoupilo v platnost, je technicky nečisté, nepřináší právní jistotu pro lovce a v žádném případě problém nevyřeší.“ Podle Wellershoffa, aktuální čísla ukazují, že počet vlků přípustný pro Braniborsko musí být definován z hlediska přijetí a že musí být umožněno aktivní odstranění vlků prostřednictvím kvóty odstřelu.

"Přijetí vlka se ve venkovských oblastech Německa téměř ztrácí." dodává Dr. Dirk-Henner Wellershoff.

ddd.jpg

Akční aliance Forum Natur (AFN) představila na konci ledna 2022 3. vydání Plánu řízení vlků. Podle předloženého modelu musí být ve vlčím roce 2022/23 odstraněno z populace celkem 80 vlků, aby se počet šedých predátorů mohl dlouhodobě udržovat na populaci kolem 510 vlků.

https://www.pirsch.de/news/wolf-ein-drittel-mehr-risse-und-weltweit-dichtester-bestand-36188

https://ljv-brandenburg.de/dbbw-veroeffentlicht-zahlen-der-deutschlandweiten-wolfsrisse-brandenburg-ist-trauriger-spitzenreiter/