Útoky u dveří obydlí

  • 17. října 2022
  • 2 minuty čtení
  • 45
Sedm jehňat se stalo obětí útoku v noci ze středy na čtvrtek v Grand-Bornand v Haute-Savoie.

Ovce v panice před útokem vlků hledaly ochranu u domu majitelů.

Dominique Tochon uviděl hroznou scénu brzy ráno tento čtvrtek 13. října. "Našel jsem pozůstatky mrtvých ovcí na terasách, uprostřed pole a dokonce i na balkónech ," říká chovatel. Z 12 zvířat, která během noci oddělil od zbytku stáda, bylo sedm zabito a další nebylo nalezeno.

Není to poprvé, co chovatel utrpěl takový útok na své stádo.

"Zvířata byla pokousána do průdušnice, byla zardoušena. Už jsem viděl takové rány po útocích vlků ," vysvětluje Dominique Tochon, který chová 80 ovcí v masivu Aravis. Přežilo jen jedno vážně zraněné zvíře.

„Je to jeden z největších útoků, který jsem na svém stádu zaznamenal ,“ lituje chovatel, který farmu převzal od svého bratra v roce 2013.

„Vlk bude stále častěji útočit u dveří obydlí ,“ poznamenává Jean-Claude Croze, ředitel departementální federace svazů farmářů (FDSEA) v Savojsku. „Co mě děsí ,“ dodává Jean-Claude Croze," je zoufalství chovatelů."

https://france3-regions.francetvinfo.fr/auvergne-rhone-alpes/haute-savoie/c-est-l-une-des-plus-grosses-attaques-sur-mon-troupeau-au-moins-sept-moutons-tues-au-grand-bornand-une-attaque-de-loup-suspectee-2634304.html