Slzný plyn proti chovatelům protestujícím proti přítomnosti vlka

  • 17. října 2022
  • 2 minuty čtení
  • 73
Policie použila slzný plyn , aby rozehnala demonstranty, kteří protestovali ve městě v Mende ve Francii proti neudržitelné ochraně vlků.

Odpoledne v pondělí 26. září 2022 se na náměstí Place du Foirail v Mende sešlo přes 200 farmářů, k nimž se připojilo mnoho volených úředníků z místní samosprávy.

Protestující zemědělci a starostové zapálili na náměstí protestní oheň.

Kolem 17:00 byla napjatá atmosféra. Chovatelé se chtěli účastnit jednání Výboru velkých dravců. Policie použila slzný plyn , aby rozehnala tyto demonstranty.

Poselství protestujících zemědělců nemůže být jasnější. Farmáři chtějí více povolení k odstřelu útočících vlků. Chtějí, aby lovci vlků mohli zasahovat také v národní parku Cévennes.

Po mnohaleté zkušenosti s přístupem ochranářů a s jejich doporučením, jak hlídat ovce, které se v praxi ukáže jako málo účinné, jsou farmáři naštvaní. Část žádá úplné vyhubení vlků v této oblasti.

„Buďte si jisti, že mým cílem je odstranit vlky, kteří zabíjejí hospodářská zvířata“, oznámil prefekt departementu Philippe Castanet.

" Vlk není slučitelný s chovem, zvláště v horských oblastech ," ujistil Francis Gibert, radní oddělení z Arzenc-de-Randon, oblasti, kde byly útoky obzvláště závažné , který přišel chovatele podpořit.

https://www.lalozerenouvelle.com/mende-les-agriculteurs-mobilises-face-au-loup/?cli_action=1666018245.892

https://www.francebleu.fr/infos/agriculture-peche/une-manifestation-face-au-loup-a-mende-organisee-par-des-agriculteurs-1664197492

https://www.midilibre.fr/2022/09/27/presence-du-loup-en-lozere-la-cohabitation-est-impossible-les-eleveurs-expriment-leur-colere-10696191.php

https://france3-regions.francetvinfo.fr/occitanie/lozere/mende/elevage-mon-objectif-est-bien-d-eliminer-les-loups-qui-tuent-le-betail-en-lozere-le-prefet-autorise-pour-la-premiere-fois-les-tirs-de-prelevements-2622432.html

Jednoznačné heslo.">