Otevřený dopis prezidentu MACRONOVI o predaci v kontextu francouzského předsednictví EU

  • 17. března 2022
  • 3 minuty čtení
  • 272
Od 1. ledna do 30. června 2022 předsedá Radě Evropské unie Francie. Po ní převezme tuto pozici Česká republika. „ Otázka vlka se bude řešit v rámci francouzského předsednictví Evropské unii, “ prohlásil ministr zemědělství a výživy Julien DENORMANDIE.

Otevřený dopis Emmanuelu MACRONOVI

Ochrana pastevectví musí být potvrzena jako hlavní zemědělská priorita francouzského předsednictví v Radě Evropské unie! »

Pane prezidente republiky.

Historický okamžik “, během kterého si přejete „ hájit dokonalost našeho zemědělského modelu“. To jsou silná slova , která jste použil při zahájení francouzskému předsednictví v Radě Evropské unie.

My chovatelé vítáme vaše nadšení. Stejně jako sdílíme vaši ambici vnést do činnosti Evropské unie v určitých oblastech více jasnosti a soudržnosti.

To je případ pastevectví.

Může se Evropská unie dále chlubit nesčetnými službami, které tato činnost poskytuje krajině a životnímu prostředí, a přitom nadále zavírat oči před trvalou vlčí hrozbou, která tíží zemědělce?

Opravdu souhlasíte s tím, aby ženy a muži, kteří léta pracovali na tom, aby živili naši populaci a utvářeli naši krajinu, ztratili přes noc všechno? Je přípustné napomáhat opouštění chovu dobytka a mizení našich luk, pouze ve jménu vlčí ideologie?

Protože o to teď jde! Dát přednost „přísné ochraně velkých šelem", jako je vlk, před pastevectvím, znamená upřednostnit falešné vlčí dogma před realitou. Vlk již není v Evropě ohroženým druhem. Populace vlků v Evropě daleko přesáhla požadovaných 17 000 jedinců!

A toto zjištění je jádrem návrhu usnesení, který bude Evropský parlament projednávat během několika příštích týdnů.

Žádáme zařazením 3 prioritních projektů do evropské agendy:

  • Odtajnění vlka z přílohy IV směrnice o stanovištích : s ohledem na vývoj počtu vlků v Evropě v posledních letech musí být vlci vyloučeni ze seznamu druhů vyžadujících přísnou ochranu
  • Financování ochranných opatření z jiných evropských fondů než z druhého pilíře Společné zemědělské politiky . Tyto prostředky musí být věnovány chovatelům, na modernizaci jejich farem, na jejich agroekologický přechod: nesmí financovat politiku ochrany velkých šelem!
  • Zrušení pokynů Evropské komise , které kompenzace vyplácené chovatelům za škody způsobené velkými predátory kvalifikují jako státní podporu

Evropská unie má povinnost reagovat na psychické utrpení chovatelů.

Špatný management velkých šelem stojí Francii více než 30 milionů eur ročně a dalších více než 28 milionů ročně evropské daňové poplatníky, bez pozitivního výsledku pro chovatele.

Zánik chovu ovcí v evropských horských oblastech je katastrofální nesmysl z hlediska boje proti klimatickým změnám, ochrany biodiverzity, ale také zachování kvality vody, omezování eroze, prevence požárů. , atd.

Ze všech těchto důvodů si, pane prezidente, dovolujeme na vás obrátit s touto výzvou: ochrana pastevectví proti velkým predátorům musí být ode dneška přidána na váš seznam priorit francouzského předsednictví v Radě Evropské unie.

Děkujeme Vám, pane prezidente, za Váš zájem o tuto výzvu a žádáme Vás o přijetí vyjádření naší nejhlubší úcty.

Předsedkyně FNO
Michèle BOUDOIN

https://www.leseleveursfaceauxpredateurs.fr/lettre-ouverte-au-president-macron-sur-la-predation-dans-le-cadre-de-la-presidence-francaise-de-lue/