Dvouletého Émila zabil vlk, tvrdí starosta francouzské obce

  • 19. dubna 2024
  • 3 minuty čtení
  • 166
Smrt dvouletého Émila z malé francouzské vesnice Le Haut Vernet navzdory úsilí vyšetřovatelů stále zůstává zahalena tajemstvím. Není jasné, jak chlapec zmizel ze zahrady prarodičů, ani jakým způsobem zahynul. Starosta obce François Balique má ale jasno. Je přesvědčen, že se dítě stalo obětí vlků, kteří v okolí vesnice řádí, píší francouzská média.

Émile zmizel loni 8. července. Stovky lidí po něm pátraly, ale marně. Po dítěti jako by se země slehla.

Lebku a zuby dvouapůlletého dítěte našel turista v sobotu 30. března 1,7 km od vesnice Haut-Vernet, kde žili jeho prarodiče z matčiny strany, ke kterým Émile právě přijel na letní prázdniny.

O dva dny později, o 150 metrů níže, četníci objevilirozházené na několika desítkách metrů “, tričko, boty a kalhoty dítěte, vysvětlil soudce.

Po devíti měsících, letos 30. března 2024, nalezl turista jeho lebku, a to necelé dva kilometry od vesnice Haut-Vernet. Pro detektivy to byl impuls, aby opět rozjeli vyšetřování. Výsledky jsou stále žalostné.

„Kosti samy o sobě nám neumožňují sdělit, co bylo příčinou smrti Émila. Vyšetřování bude pokračovat se stejnou intenzitou jako doposud,“ uvedl úřad státní zástupkyně.

Podle provedených analýz mohla s lebkou dítěte manipulovat zvířata, objevily se „malé praskliny“, „stopy po kousnutí“ a „posmrtné praskliny“. Zřejmě byly „způsobeny jedním nebo více zvířaty“, uvádí web mariefrance.fr.

„Chlapce musel napadnout vlk. Tady se to jimi hemží. Chovatelé mají plné ruce práce, aby ochránili stáda ovcí. Říká se, že se vlk bojí člověka, ale když je to tak malé dítě, vlk ho chápe jako jinou kořist,“ vysvětluje jeden z obyvatel vesnice.

Také starosta Balique považuje teorii s vlky za nejpravděpodobnější. „Vlk může popadnout dítě a běžet s ním třeba půl hodiny, aniž by se zastavil a zmírnil tlak. Nikde nebude ani kapka krve,“ vypráví starosta.

Starosta spolu s obyvateli vesnice mají jasno. Dítě se stalo obětí vlka.

Vyšetřovatelé opustili Vernet po několika dnech pátrání v oblasti, kde byly nalezeny kosti malého Emila. Snaží se zjistit příčinu smrti dítěte nalezeného necelé 2 km od Haut-Vernet, kde zmizelo. Státní zástupce vysvětlil, že žádná teorie není privilegovaná . Ale vyšší důstojník četnictva a další zdroje řekli listu Marianne, že náhodná stopa byla nejpravděpodobnější, 90%. Starosta Vernetu prohlásil, že hypotéza problémů v rodině je vyloučena.

Obyvatel Vernetu, dotazovaný ve sloupcích Le Parisien, je přesvědčen, že zná příčinu Emilovy smrti . " Ten malý musel být obětí zvířete . " Vidím jako příčinu jeho úmrtí jen vlka. Chovatelé nemají klid, dávají si ovečky, všude jsou pastevci na ochranu stád. Říká se, že vlk se člověka bojí, ale když je dítě malé, musí ho vidět jako každou jinou kořist ,“ řekl.

Starosta obce François Balique upozornil na přítomnost vlků v okolí Vernetu. "Vlcií tu jsou, zvláště v létě se stády ." Včetně osamělých vlků řekl. „Pokud nikdo dospělý není v blízkosti, vlk může chytit dítě a běžet půl hodiny bez zastavení, bez prolití krve ,“ vysvětlil starosta.

https://www.mariefrance.fr/faits-divers/le-petit-emile-retrouve-mort-une-hypothese-concernant-le-deces-du-petit-garcon-fait-de-plus-en-plus-de-bruit-au-vernet-1016240.html

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-dvouleteho-emila-zabil-vlk-tvrdi-starosta-francouzske-obce-40468364#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest245_nove_vyhledavaci_pole_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://france3-regions.francetvinfo.fr/provence-alpes-cote-d-azur/alpes-de-haute-provence/mort-d-emile-ce-que-l-on-sait-de-la-decouverte-du-petit-os-de-l-enfant-pres-du-haut-vernet-2952383.html