Vlky tady nechceme, divočinu na Aljašku!!!

  • 17. října 2020
  • 2 minuty čtení
  • 539
Desítky lidí na manifestaci proti šíření vlka na území CHKO Broumovsko 15.9.2017.

„Dost už bylo týrání našich zvířat!!! Vlky tady nechceme, divočinu na Aljašku, Naše zvířat nechováme pro vlčí tlamy.“

Těmito a dalšími nápisy doplněnými o fotografie zakrvácených a roztrhaných ovcí vyrazili v pátek 15.9.2017 večer desítky lidí na manifestaci proti šíření vlka na území CHKO Broumovsko.

Chovatel ovcí Jan Šefc přivítal něco přes stovku přítomných u restaurace Na Mýtě, kde probíhalo školení tzv. vlčích hlídek. A právě tohoto školení chtěli využít chovatelé ovcí, ale třeba i houbaři a další lidé, kteří z výskytu vlka nejsou nadšeni, aby přišli říct hlasité ne rozšiřování vlka.

„Vadí nám neúnosné rozšiřování vlčích smeček na Broumovsku. Vlci ztratili svoji plachost, chovají se nepřirozeně. V přírodě neplní svoji funkci, kdyby ji plnili nic proti nim nemáme. Týrají hospodářská zvířata. Účinná ochrana proti vlkům v zemědělství neexistuje, nabízená ochranná řešení Správy CHKO jsou v praxi nefunkční,“ hlásal do megafonu Šefc. „Vy jste totiž takový ochránci zvířat, že chráníte jen jedno a ostatní zvířata vás nezajímají.“

Argument ochranářů, že „člověk zabírá vlkovi místo“ a "lidé patří do měst a vlci na venkov "mnohé rozčílil

natolik, že houstnoucí atmosférou začala létat i ostrá slova,

Stále nám říkají – hlídejte si lépe svoje stáda, máte je nezabezpečený. Ale to je stejný, jako byste dal do mateřský školy učitele pedofila, a matkám těch malých dětí řekl, že si je musí lépe hlídat, on že ten pedofil taky potřebuje práci, že pravděpodobně budou s tím problémy problémy, ale ať si udělají nějaký opatření, aby jim je třeba nezardousil,“ vytáhl mrazivý příklad Jan Šefc.

https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/vlci-budi-emoce-chovatele-ovci-vytahli-do-boje-20170917.html