Vlk roztrhal ovci na zahradě u domu v Bystřici na Jablunkovsku, rodina má strach

  • 12. května 2021
  • 2 minuty čtení
  • 455
Vlk roztrhal ovci na zahradě nedaleko domu v obci Bystřice na Jablunkovsku. Majitelé se bojí, aby se šelma nevrátila a neútočila znovu. Rodina vše ohlásila tamnímu úřadu i policii.

Smutná událost pro rodinu Renaty Milotové se stala o víkendu v noci z 1. na 2. května. Vlk zabil na jejich zahradě jednu ze dvou ovcí, které rodina chová jako domácí mazlíčky.

Renata Miltová, majitelka ovcí: "Ráno jsme se podívali z terasy ven a viděli jsme tam ležet ovečku, byla úplně rozkousaná. Nejvíce to bylo vidět, když jsme ji otočili. Měla úplně vykousaný bok."

Druhou ovci, která byla na zahradě i s kozlem, se kterým rodina chodí na procházky, našli majitelé naštěstí v pořádku. Vlka v obci zahlédl v noci, kdy k útoku došlo, i soused poškozené rodiny. Řekl, že vlk nebyl plachý. Rodina má obavy, aby se útok neopakoval.

Renata Miltová, majitelka ovcí: "Dcera se bojí, protože venčí psa a bojí se s ním večer vyjít ven."

Majitelka ovcí případ oznámila policii i bystřickému obecnímu úřadu.

Renata Miltová, majitelka ovcí: "Obec chce dělat chodník kolem silnice, takže jsme plot ani moc neopravovali a nezabezpečovali. Ale hlavně se tady ještě nic podobného nestalo. Na noc jsme teď zvířata začali zabezpečovat, zavírám je."

https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000025413/vlk-roztrhal-ovci-na-zahrade-u-domu-v-bystrici-na-jablunkovsku-rodina-ma-strach?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=552410&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=hfguYWW0yJs-202105101940&dop_id=11640950