Vlak v Karviné srazil vlka

  • 10. února 2022
  • 2 minuty čtení
  • 333
Karviná je statutární město v průmyslové oblasti Moravskoslezského kraje, kde žije přibližně 51 tisíc obyvatel. Rozkládá se v sousedství krajského města Ostravy (285 tisíc obyvatel).

Už i v Karviné můžete potkat vlka.

Dospělou samici vlka srazil vlak v Karviné. Informaci o události, ke které došlo již v neděli 6.2. 2022 , zveřejnili ve středu tamní strážníci.

„V neděli ve 13.20 jsme obdrželi oznámení, že na kolejové trati u ulice Staroměstská leží tělo vlka nebo psa. Na místě strážníci zjistili v kolejišti sražené zvíře, které se nápadně podobalo vlkovi. Na místo byl přivolán myslivec, který potvrdil domněnku strážníků,“ uvedla Městská policie Karviná na svém facebookovém profilu.

Jelikož se jedná o chráněný druh, byl přivolán odborník z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, který na místě potvrdil, že se jedná s největší pravděpodobností o mladou fenu vlka obecného. Pracovník agentury tělo odvezl k dalšímu zkoumání.

Obyvatelé Karviné jsou v rozpacích.

"Řekli byste, že se po katastru Karviné může potulovat vlk? Loni jsme zveřejnili obrázky jelena z fotopasti, teď k nám zavítal vlk. To jsou věci." uvádí Městská policie Karviná.

Lidé pod příspěvkem přemítají nad tím, co vlka vylákalo až k městu.

Podle nich se jedná o plaché zvíře, může se tak jednat o odchovaného jedince.

Podobné zprávy se množí po celé Evropě.

I když je vlk podle jejich zastánců plaché zvíře, které není skoro možné v přírodě pozorovat, jsou stále častěji takové situace pro obyvatele nepříjemné. Ochranáři jako přes kopirák podobné setkání obhajují nezkušeností mladých vlků a hledáním nových území pro založení smečky.

https://www.facebook.com/mp.karvina/

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/vlak-v-karvine-srazil-vlka-40386678

https://cnn.iprima.cz/straznici-z-karvine-nasli-v-kolejisti-nasli-mrtveho-vlka-mladou-fenu-srazil-vlak-79854