Pastevecký pes napadl a zranil cyklistku poblíž Jindřichova Hradce

  • 23. května 2022
  • 2 minuty čtení
  • 124
Jako ublížení na zdraví z nedbalosti vyšetřují jihočeští kriminalisté zranění cyklistky, kterou podle policie napadl šarplaninský pastevecký pes. Žena skončila pokousaná a čtvrt roku byla v pracovní neschopnosti.

Kuriozní na celém smutném případu je, že šarplaninský pastevecký pes napadl ženu společně s malou čivavou.

„Z uzavřeného areálu uprchl šarplaninský pastevecký pes společně se psem rasy čivava, kteří pak na silnici společně napadli poškozenou projíždějící na jízdním kole,” popsala mluvčí.

Žena podle policie následkem útoku psů spadla na zem, kde ji šarplaninec ještě nejméně třikrát kousl do stehna. „Poškozená dále utrpěla hlubší oděrky a podkožní krevní výron, zranění si vyžádalo lékařské ošetření,” upřesnila mluvčí policie s tím, že zraněná měla přes dva týdny omezení v běžném způsobu života a tři měsíce strávila v pracovní neschopnosti.

Škodu na cyklistických kalhotách a poškozeném jízdním kole vyšetřovatelé vyčíslili na nejméně 3900 korun.

Policisté po vyšetřování muže obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což hrozí až roční vězení.

Šarplaninský pastevecký pes patří k mohutným plemenům známým svou velikostí a silou. Umí například pohlídat stáda ovcí před šelmami, používá se rovněž k ostraze objektů. Šarplaninci dosahují výšky kolem 60-70 centimetrů, váha se pohybuje až kolem 45 kilogramů.

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/mohutny-pastevecky-pes-s-civavou-napadli-cyklistku-na-jindrichohradecku-40397868#source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz