Vlk zabil koně Ursuly von der Leyenové

  • 13. září 2022
  • 2 minuty čtení
  • 1197
V nejvyšších politických kruzích EU se nyní ozývají hlasy pro zmírnění regulace ochrany druhů.

Ursula von der Leyen je nejznámější díky své práci v EU, ale také se velmi věnuje jezdeckému sportu a má několik vlastních koní na farmě v Dolním Sasku.

Koně patřícího předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové zabil vlk během páteční noci, když se vlk dostal na pastvinu, kde se páslo několik koní, včetně klisen s hříbaty.

Jasné stopy ukázaly dlouhý boj, než její starší kůň v bolestech zemřel. Rodinu předsedkymě komise EU tato zpráva z Beinhornu u Burgdorfu „strašně rozčílila“.

"Celou rodinu ta zpráva strašně rozrušila," říká mluvčí Ursuly von der Leyenové.

QDA5IZTAKGFFYCW536QLN7EHMA.jpg

Mluvčí ministerstva životního prostředí v Hannoveru Christian Budde říká, že se kontroluje, do jaké míry byla pastvina zabezpečena například elektrickými ohradníky. Na prvních fotkách jsou pouze jednoduché pastevní ohrady s vázaným pletivem. To znamená, že majitelka nesplnila požadavky, které sama EU doporučuje nešťastným chovatelům v oblastech s útoky vlků.

V politických kruzích se nyní stále častěji prosazují hlasy volající po zmírnění regulace ochrany druhů. Ministr životního prostředí Dolního Saska Olaf Lies (SPD) pro Hannoversche Allgemeine říká, že opatření musí být možné zavést, „než bude příliš pozdě“.

Starosta Beinhornu Klaus Köneke hovoří o nešťastném postupu vlády a neřešení dlohodobých problémů s vlky v okolí.

Snad se celá situace bude rychleji řešit, když se osobně dotýká Ursuly von der Leyenové.

https://www.haz.de/lokales/hannover/bei-hannover-wolf-toetet-pony-von-ursula-von-der-leyen-in-beinhorn-LIDHYFNO6UXKFRQHOWNXXOS4WQ.html

https://www.jaktojagare.se/kategorier/utrikes/varg-dodade-ursula-von-der-leyens-ponny/