Vlci ve školní třídě. Kam až vlčí aktivisté půjdou?

  • 17. března 2023
  • 3 minuty čtení
  • 410
Příště přivedou do třídy medvěda? Na titulním obrázku se zdá, že je to vlk, který žádá o pomoc očima, vyděšený nechtěnou lidskou náklonností.

Vlci majitelky Alicie de la Iglesia z Las Loras a Luise Miguela Ramose jsou přivedeni do třídy v Burgosu, hlavním městě stejnojmenné provincie na severu Španělska. Žije zde přibližně 173 tisíc obyvatel.

Celé cirkusové představení, které má dětí přesvědčit, že vlci jsou kamarádi, má svůj scénář.

Před dvěma týdny bylo 24 studentům řečeno, že se pro ně chystá velké „překvapení“. Studenti ale neočekávali, že do třídy vstoupí vlci. Natož aby jim z ruky žrali hned čtyři vlci: Odin, Isis, Lupe a Ela.

Majitel vlků Luis Miguel si vloží do úst trochu krmiva, ne větší než zrnko kávy, a přiblíží ho k Ódinovým zubům. Celá třída úplně ztichla. Do té míry, že dokonale slyší cvakání vlčích zubů. Děti zůstávají několik sekund napjaté, složené na lavicích, dokud se vlk nevzdálí a třída se nerozplyne v závanu kolektivní úlevy.

Nebude to jediný případ, kdy se studentům 5. třídy Aurelio Gómez Escolar zatajil dech a otevřeli oči. Například když jim majitel vlků ukazuje působivé tesáky jejich nečekaných chlupatých spolužáků.

93E16DF1-A104-4E01-B930951274FB3D46.jpg

"Máte povinnost ukázat světu, že tato zvířata nikdy neútočí, pokud nejsou napadena," hlásá dětem Luis Miguel Ramos.

Majitel provozuje mnoho aktivit se svými vlky, prý původem z Karpat, „blízko místa, kde je teď válka,“ vysvětluje dětem. Protože místní iberský vlk je chráněný a je zakázáno ho chovat v zajetí, tvrdí, že tito vlci jsou z východní Evropy.

Rozpory, které vlk vyvolává ve společnosti, na sebe nenechají dlouho čekat. Lucía vysvětluje, že její rodina se živila pastevectvím, že její prarodiče kdysi zabili vlka a že teď se na ni zlobí pokaždé, když řekne, že se chovali jak "neandrtálci" a že chce být bioložka. „Musíte rozumět Lucíiným prarodičům? “ ptá se Luis Miguel. V té době soutěžili o stejný cíl, ovce.

Již dlouho organizuje nejrůznější workshopy a výlety, které mohou skončit společnou koupelí člověka a vlka ve vodopádu.

Podle jeho slov je jeho největší výzvou nyní vstoupit s vlky mezi děti do škol v provincii.

Když setkání skončí a zazvoní zvonek, což je v této škole píseň, kterou si vybrali studenti, všichni svorně vyjdou na terasu, vlci i lidé, jako jedna velká rodina.

Budou nám také vodit vlčí aktivisté vlky mezi děti do tříd?

https://www.diariodeburgos.es/noticia/Z93E147D4-03F9-69EF-981402FE7380DC37/202303/que-viene-el-lobo-al-cole?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook&fbclid=IwAR0vQjEuifWZYfDWhBRX7tx6iiK0J4fybKts_AGcpzsrcMdQmYPX2-sbhRQ#letxw6uiwbma59mhe9