"Vlci stále více ztrácejí plachost"

  • 4. února 2022
  • minuta čtení
  • 390
Strach, naštvanost a přesvědčení, že se musí něco rychle udělat převládá mezi zemědělci v celé vlčí oblasti.

Předseda Jihotyrolského svazu farmářů (SBB) Leo Tiefenthaler má s životem vedle vlků mnoho zkušeností. "Nebezpeční vlci musí pryč."

Nálada mezi horskými farmáři a chovateli ovcí je momentálně velmi špatná. „Farmáři se bojí, že se jejich zvířata stanou obětí vlků. Mnozí se bojí vyhánět své ovce, kozy a skot na alpské pastviny,“ uvádí Tiefenthaler. „Již nyní s obavami vyhlížíme nadcházející alpskou pastevní sezonu. Zemědělci jsou prostě naštvaní.“

V Jižním Tyrolsku jsou vlci opakovaně pozorováni v obydlených oblastech. Mnoho vlků je skutečným nebezpečím pro lidi a domácí zvířata. „Tito dravci jsou schopni se učit, když si uvědomí, že se jim nic neděje, ztrácejí stále více plachost. Tím pádem pronikají i do obydlených vilových čtvrtí, jako tomu bylo nedávno v Laně,“ uvedl předseda svazu farmářů.

"Nebezpeční predátoři musí být odstraněni," požaduje Tiefenthaler. „A doufáme, že opatření budou přijata co nejdříve, aby bylo možné vyhnat zvířata bezpečně na pastviny a zažít po čase zase klidné vysokohorské léto,“ říká předseda svazu farmářů.

https://www.stol.it/artikel/chronik/die-bauern-haben-die-schnauze-voll