Svět se zbláznil. Sedláci budou muset platit za prdění svých zvířat

  • 20. června 2022
  • 2 minuty čtení
  • 288
Podle návrhu nového zákona budou farmáři na Novém Zélandu od roku 2025 platit za emise metanu ze svých zvířat.

Podle moderního pohledu na zemědělství jsou emise skleníkových plynů jedním z hlavních problémů změny klimatu.

Novozélandská vláda navrhla nový způsob, jak proti ní bojovat: Farmáři budou platit za říhání a prdění z dobytka.

Nový Zéland je přece země šetrná k životnímu prostředí. Ale také země, kde je více ovcí a skotu než lidí. Pět milionů lidí proti asi 10 milionům kusů dobytka a 26 milionům ovcí . To je hodně říhnutí a prdů. Téměř polovina všech emisí skleníkových plynů zde pochází ze zemědělství. Zemědělské emise byly dosud vyňaty ze systému obchodování s emisemi v zemi, což vyvolalo kritiku aktivistů vládního závazku řešit globální oteplování.

Podle Centra Clarity and Leadership for Environmental Awareness and Research Center University of California, ovce, krávy a další pasoucí se zvířata fermentují to, co jedí ve svém těle. Metan vzniká jako vedlejší produkt – jinými slovy říhají a prdí. Metan je skleníkový plyn , který zadržuje teplo v atmosféře. Může být tak silný, že satelity s vysokým rozlišením byly schopny detekovat vysoké emise metanu z kalifornské dobytčí farmy, podle společnosti GHGSat pro údaje o životním prostředí. Takže říhnutí krav bylo prakticky vidět z vesmíru.

Toho se lekli aktivisté na Novém Zélandu a tlačili na vládu.

Zdanění zemědělských emisí z Nového Zélandu učiní první zemi, kde by farmáři museli platit za plyny produkované jejich kravami nebo ovcemi.

„Není pochyb o tom, že musíme snížit množství metanu, které vypouštíme do atmosféry, a efektivní systém oceňování emisí v zemědělství bude hrát klíčovou roli v tom, jak toho můžeme dosáhnout,“ obhajuje toto absurdní rozhodnutí novozélandský ministr pro změnu klimatu James Shaw, podle agentury Reuters.

https://www.heute.at/s/tiere-haustiere-land-will-ruelps-und-furz-von-kuh-und-schaf-besteuern-100212573#story_comments