Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová potvrdila změnu přístupu k ochraně vlků.

  • 8. dubna 2023
  • 2 minuty čtení
  • 411
Evropská komise neodmítá odstranění vlků na základě plánu řízení. Jihotyrolskému poslanci Evropského parlamentu Herbertu Dorfmannovi to potvrdila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Na schůzce Evropské lidové strany s von der Leyenovou europoslanec nastolil otázku zacházení s vlky a kritizoval dřívější striktní odmítnutí Bruselu odstranit vlky. "Předsedkyně odpověděla, že postoj Evropské komise k managementu vlků se zásadně změnil," řekl Dorfmann. Podle von der Leyenové musí existovat rovnováha mezi zájmem na ochraně vlků a biodiverzitě a zemědělstvím na straně druhé.

stažený soubor (2).jpg

Výsledkem přehodnocení ochrany vlků je, že Evropská komise je nyní mnohem flexibilnější. " Komise již nebude stát v cestě žádostem členských států o odstranění vlků ," říká Dorfmann. Von der Leyenová uvedla příklad plánu řízení vlků ve Švédsku, ve kterém se plánují větší počty odstranění vlků z populace a který je v souladu s Evropskou komisí. „Nikdy předtím se člen Komise nevyjádřil tak jasně ohledně odstranění vlků, natož pak samotná předsedkyně Evropské komise,“ vysvětluje jihotyrolský europoslanec.

Je zajímavé i prohlášení předsedkyně von der Leyenové, že Evropská komise bere v úvahu nejen plány na národní úrovni, ale i ty, které se dotýkají pouze regionálních oblastí.

Vlci se prostě mohou regulovat a nemusí se v každém státě dosáhnout stavu populace podle představ jejich zastánců.

https://www.natuerlich-jagd.de/news/umdenken-der-eu-kommission-bei-wolfsentnahmen-schwedisches-wolfsmanagement-beispielhaft/

https://www.herbert-dorfmann.eu/de/news/news/v/von-der-leyen-bestaetigt-herbert-dorfmann-eu-lehnt-wolfsentnahmen-nicht-mehr-grundsaetzlich-ab.html

https://bauernzeitung.at/eu-lehnt-wolfsentnahmen-nicht-mehr-grundsaetzlich-ab/