"Naštvanost je velká, musíme jednat rychle"

  • 21. října 2022
  • minuta čtení
  • 276
„Zlost je velká. V létě bylo opět mnoho útoků, vlci pronikají do obydlených oblastí. Musíme jednat rychle,“ řekl senátor Italské republiky Meinhard Durnwalder

Itálie musí řešit neúnosné problémy s vlky. Kvůli přetrvávajícím útokům je ohroženo pastevctví na velkém území severní Itálie.

„Konkrétním cílem musí být dosažení regulace vlků do příštího alpského pastevního léta,“ zdůrazňuje Durnwalder.

Stát Jižní Tyrolsko může sám rozhodnout o odstranění jednotlivých vlků ve výjimečných situacích a při dodržení evropských požadavků. Před odstraněním je také vyžadována zpráva italského úřadu pro životní prostředí ISPRA (Istituto Superiore per la Protezione e la Ricerca Ambientale). Ta ale není závazná.

"Musíme jednat a podniknout konkrétní kroky," varuje Durnwalder. To znamená: Nyní je důležité problémové vlky jako takové co nejrychleji identifikovat a prokázat, že ochrana stáda není možná. „Opatření na ochranu stád již byla přijata, ale prokazatelně nejsou účinná,“ připomíná Durnwalder.

Střílet problémové vlky by mělo být možné do příštího alpského léta. „Situace je již nepřijatelná. Nikdo v zemědělství nechce zažít taková alpská pastevecké léta jako v minulých letech,“ uzavírá Durnwalder.

https://www.stol.it/artikel/politik/durnwalder-wolfsabschuss-bis-zum-naechsten-almsommer.

Italský senátor Meinhard Durnwalder

Italský senátor Meinhard Durnwalder

">