Musí být možné zabít celé smečky vlků

  • 1. června 2023
  • 2 minuty čtení
  • 270
Farmáři, kteří chovají zvířata na pastvě, požadují silné změkčení přísné ochrany predátorů.

Berlín. Uživatelé půdy a pastevci vyzývají ministryni životního prostředí Steffi Lemke (Zelení), aby umožnila odstranit celé smečky vlků. "Musíme být schopni odstranit nejen jednotlivé problémové vlky, ale i celé smečky," řekl na středeční (31.5.2023) tiskové konferenci v Berlíně Bernhard Krüsken, generální sekretář Německé farmářské asociace. Odstranění znamená buď zabití nebo odchyt zvířat.

stažený soubor.jpg

„Populace vlků v Německu se exponenciálně rozvíjí, škody na pasoucích se zvířatech již nejsou přijatelné a spolková vláda přitom oddaluje řešení problému s vlkem a nutný začátek regulace vlčí populace. Pověření koaliční smlouvy k zavedení regionálně diferencovaného systému řízení počtu vlků nesmí ministerstvo ignorovat a drahocenný čas nesmí ztrácet debatami o monitoringu. Chovatelé ovcí, koz, skotu, koní a volně žijících hospodářských zvířat už nemají čas!"

V Německu jsou za management vlka zodpovědné spolkové země, ale vlk je přísně chráněn mezinárodními a národními zákony a má nejvyšší možný status ochrany. Ve čtvrtek 1.6. se chce ministryně životního prostředí Lemke setkat s dotčenými organizacemi a sdruženími k dialogu o „chovu zvířat na pastvě a vlcích“.

Sabine Firnhaber, členka představenstva Svazu pro chov ovcí a koz Mecklenburg-West Pomeranian, doufá, že budou podniknuty rychlé kroky. "Vlci se neustále učí. Máme útoky znovu a znovu, i když naše zvířata chráníme podle doporučení ochranářů."

00b09387b579ac40ca0cd8f73d229ed60cc24cb7c26586310cc95c8cb1a81cbc_256x256_0x0_exact.jpg.jpg

„Každý, kdo si stále myslí, že více plotů a hlídacích psů pro hospodářská zvířata problém vyřeší ignoruje neutěšenou situaci pastevců a mnoha občanů ve venkovských oblastech. Nové požadavky na nepřetržitou hlídání ukazují, že ploty a psi nestačí k tomu, aby byli zvířata před vlky v bezpečí.“

https://www.natuerlich-jagd.de/news/umweltministerium-spielt-auf-zeit-bei-bestandsregulierung-von-woelfen-und-opfert-damit-die-weidetierhaltung/

https://www.saechsische.de/tiere/weidetierhalter-toeten-ganzer-wolfsrudel-muss-moeglich-sein-5865692.html