Matka zabitého Andrea Papi: "Této tragédii se dalo předejít"

  • 11. dubna 2023
  • 2 minuty čtení
  • 315
Už je to skoro týden, co byl 26letý Andrea Papi z Trentina napaden a smrtelně zraněn při útoku medvěda. Nyní jeho matka obviňuje politiky z nečinnosti.

"Jsme pobouřeni a naštvaní," píše. „Systém udělal z Andrey první oznámenou oběť. Politici neudělali nic pro zajištění bezpečnosti občanů, ačkoli věděli, jak nebezpečné je žít s velkými šelmami,“ píše matka Andrea Papi.

Rodina zabitého Andrey Papiho oznámila, že podá žalobu na provincii Trento a stát kvůli vysazení medvědů v Trentinu.

Celá moje rodina a já budeme bojovat až do konce, abychom dosáhli spravedlnosti pro mého Andree.

Matka 26letého zabitého běžce se přímo obrací na úřady provincie a Italský stát a ukazuje prstem na vedení projektu Life Ursus (Život medvědům), které stojí za vysazením medvědů do obydlené krajiny .

„Vedení projektu se nedokázalo přizpůsobit realitě a čelit vzestupu počtu medvědů. Po mnoha útocích, ke kterým v posledních letech došlo, nepovažoval za nutné jednat. Nic se neudělalo pro ochranu lidí. Systém udělal z Andrey první známou oběť."

"Chtěla jsem říct, že moje duše a duše mé rodiny je zničená nesmírnou bolestí, nemůžeme to překonat.

Vědomí, že Andrea byl vydán na milost a nemilost medvěda, mě ničí."

Celé prohlášení matky zabitého šestadvacetiletého muže je na stránkách:

https://news.italy24.press/trends/452565.html

Místopředsedkyně vládního zemědělského výboru v Římě Maria Cristina Carettaová po smrti Andrey Papi, která minulý týden nepřežila útok medvěda v Trentinu, ostře kritizovala reakce ochránců zvířat a ekologů.

„Incident v Caldesu vzbuzuje velké obavy. Nejde jen o tragické okolnosti smrti Andrey Papiho, ale také o extrémně znepokojivé ideologické reakce některých ochránců velkých šelem a ekologů,“ uvedla podle italské tiskové agentury Ansa Maria Cristina Caretta.

„Číst, jak ochránci zvířat incident zlehčují a dokonce volají po další ochraně velkých šelem, je prostě trapné. Staromódní ochrana zvířat a životního prostředí se svými nefunkčními zákony a projekty vážně ohrožuje bezpečnost občanů,“ uvedl místopředseda vládního zemědělského výboru v Římě.

https://www.stol.it/artikel/chronik/mutter-von-andrea-papi-klagt-an-tragoedie-haette-vermieden-werden-koennen

https://www.stol.it/artikel/politik/nach-baerenangriff-reaktionen-von-tierschuetzern-sind-zum-schaemen

https://www.stol.it/artikel/chronik/anzeige-gegen-provinz-und-staat-familie-von-andrea-papi-zieht-vor-gericht

https://de.italy24.press/nachrichten/444003.html