Kdybych potkala v přírodě živého vlka .......

  • 17. prosince 2020
  • 2 minuty čtení
  • 587
Představy některých obdivovatelů vlků o jejich chování mohou být zavádějící (z internetové diskuse).

Majka ...........

8.12.2020 23:58 Reaguje na Milan M...

Kdybych potkala v přírodě živého vlka, určitě bych se vyvarovala šermování voňavou šunkou nebo štanglí salámu. Připravila bych si pepřový sprej a kapesní paralyzér.

Pan V. a pan Ch. před nějakou dobou na ekolistu zvažovali mít pro takovou situaci granát, nejlépe z WW2. Ten může ale zabírat v baťohu hodně místa a je otázkou, zda není na túry příliš těžký. Také nevím, jak by se starý granát zachoval, kdybych zakopla a udělala kotrmelec.

Duha Olomouc nabízela na svém e-shopu bavlněná trička s vlky. Podle vlčího trika prý pozná vlk, že jeho nositel je vlkofil a nechá takového člověka na pokoji. Jsem ráda, že jsem si pro sebe stihla před měsícem jedno takové triko koupit. Minulý týden jsem si chtěla objednat další tato preventivní trička, bohužel jsou nyní vyprodaná, a nabízená trika s rysem nebo kočkou divokou na vlky nepůsobí.

Napadlo mne, jestli by nebylo vhodné před začátkem túry do vlčích oblastí potřít sebe včetně oblečení českým česnekem (?). Česnek spolehlivě odpuzuje komáry a ve vlakovém kupé i cizí lidi. Podle literatury, kterou jsem četla v dětském věku, chrání i před upíry a vlkodlaky. Vlci mají vynikající čich a podle česneku by i slepý vlk poznal, že nejsem ani srnec, ani jelen, ani muflon, ne?

Co by za to daly vlčí hlídky, kdyby se jim poštěstilo potkat v přírodě živého divokého vlka.

obrázek z:

http://www.ranch-ir.cz/wp-content/uploads/2016/03/wolf-monn.jpg