Europoslanec Herbert Dorfmann: vlčí populaci musíme regulovat

  • 15. října 2020
  • 2 minuty čtení
  • 563
" Flexibilita v řízení vlků musí být zvýšena ". To přednesl europoslanec za Jižní Tyrolsko Herbert Dorfmann na slyšení odborníků v Bruselu.

5.prosince 2019 se sešly tři výbory Evropského parlamentu, jeden pro zemědělství a rozvoj venkova, jeden pro životní prostředí a jeden věnovaný peticím, na schůzi věnované „ hodnocení populace vlků v Evropské unii “.

Během dopoledne se slova ujali různí mezinárodně uznávaní odborníci a představili - rovněž se zaměřením na právní otázky - důsledky, které má přítomnost vlka na životní prostředí a venkovské obyvatelstvo. Ve svých intervencích se odborníci především pokusili definovat stav ochrany vlků na kontinentu . Postačující stav ochrany je jedním z předpokladů selektivního zabíjení.

" Flexibilita v řízení vlků musí být zvýšena ". To přednesl europoslanec za Jižní Tyrolsko Herbert Dorfmann na slyšení v Bruselu.

Dnešní slyšení ukazuje, že problém s vlky je na pořadu jednání Evropské unie a že hledáme rozumná řešení , říká Herbert Dorfmann , který roky pracuje v Bruselu a ve Štrasburku na snížení statusu ochrany vlka na Evropské úrovni.

Dorfmann zdůrazňuje, že „počet vlků v Evropě se v příštích letech pravděpodobně ještě zvýší. To způsobí stále více konfliktů mezi predátorem a hospodářskými zvířaty . Je nutné rozumné, nikoli ideologické řešení: členské státy musí mít možnost v případě potřeby zasáhnout “.

https://www.lavocedibolzano.it/dorfmann-lupo-serve-piu-flessibilita/