Další vlčí poradce rezignuje

  • 28. listopadu 2023
  • 3 minuty čtení
  • 265
Realita dohání i zastánce vlků a požadují jejich regulaci. Po pěti letech dobrovolnické práce vlčího poradce v sobotu 25.11.2023 Christian Katt rezignoval.

Katt ostře kritizuje federální vládu: "Německo prostě vlka nezvládne. Populace vlků dosáhne úrovně, kdy už nebude snadné ji řídit. Chovatelů pasoucích se hospodářských zvířat bude postupně ubývat. Jakmile jednou zmizí, už se nikdy nevrátí. Vlci jsou přizpůsobiví a naučí se překonávat každou překážku.“ Vysvětluje své rozhodnutí bývalý poradce pro vlky zodpovědný za oblast Rotenburgu Christian Katt,

Celé prohlášení doslovně:

Rezignace na pozici vlčího poradce

Rezignoval jsem právě na svou funkci dobrovolného vlčího poradce. Tuto dobrovolnou funkci vykonávám od roku 2018.

Nastoupil jsem do své dobrovolné funkce, abych podporoval rozvoj volně žijících vlků, poskytoval jsem chovatelům hospodářských zvířat dobře míněné rady a podporoval zavádění monitoringu. Všechno nové chce čas. Ale v určitém okamžiku musí vláda přijmout reálný pohled na vlky a konečně podporovat lidi, domácí mazlíčky a hospodářská zvířata v čistě kulturní krajině.

Hororové útoky, jako před lety v Cuxhavenu, se opakují například ve městě Stade. Nikdo se z toho nepoučil?

Když se ohlédnu zpět, za 5,5 let mé dobrovolné práce vlčího poradce, federální vláda za tu dobu nedosáhla v managementu vlků ničeho pozitivního. Německo prostě vlka nezvládá. Nový návrh ministryně životního prostředí Steffi Lemkeové není prakticky proveditelný. Žádný profesionální lovec nebude stát na stráži na každé pastvině, kde dojde k útoku vlků. Všechna její navrhovaná omezení pro možný odstřel problémových vlků znemožňují jejich odstranění. Takže je to všechno jen její zdržovací taktika v naději, že voliči budou s prohlášením spokojeni?

Vlčí fanatici se už nestarají jen o vlka. Jde o odmítnutí lovu samotného. Vlk nyní představuje záminku proti myslivcům, která dříve neexistovala. Proč tyto skupiny aktivistů tak intenzivně nepracují pro záchranu koroptve, která opravdu potřebuje ochranu? Nemá to pro ně potřebný finanční efekt? Ministr Olaf Lies jednou na panelové diskusi o vlcích řekl, že se musíme distancovat od extrémních pro nebo proti názorů. Mohu jen souhlasit!

Všichni víme, že lovu vlků se nelze vyhnout. O načasování se vedou jen pracné a časově náročné diskuze. Federální vláda odmítá určit příznivý stav ochrany a skrývá se za nedostatkem rozsáhlého monitoringu. Tato vládní manipulace je jako loď, která je naložena na jedné straně - převrhne se.

Podle mého názoru, stejně jako všechny ostatní volně žijící druhy, je jedinou cestou lov mladých vlků. Lze tím také dokázat, zda se vlci při lovu domácích zvířat stávají plaššími. To se musí začít provádět okamžitě, nejlépe s kvótami odlovu. Všechna ostatní opatření jsou jako bezzubý tygr. Je třeba přizpůsobit právní výklad, vše ostatní nedává smysl a není praktické.

Populace vlků rychle dosáhne úrovně, kdy už nebude snadné ji zvládnout. Pasoucích chovatelů hospodářských zvířat bude postupně ubývat. Jakmile jednou zmizí, už se nikdy nevrátí. Vlci jsou přizpůsobiví a naučí se překonávat každou překážku.

Nemohu nadále podporovat tento nekontrolovaný přístup federální vlády k vlkům svou dobrovolnou prací, protože je to podle mého názoru nezodpovědný přístup.

Budu však nadále vlky sledovat (zejména vlčí smečku Gnarrenburg) a nadále budu spolupracovat s myslivci.

Christian Katt

https://www.topagrar.com/rind/news/wolf-greift-gleiche-schafherde-im-kreis-cuxhaven-erneut-an-13538970.html