Christophe Béchu, ministr životního prostředí: nadcházející rok bude „okamžikem pravdy problému s vlkem“

  • 7. listopadu 2022
  • 2 minuty čtení
  • 228
Christophe Béchu (narozen 11. června 1974) je francouzský politik, který od roku 2022 působí jako ministr pro ekologickou transformaci a soudržnost území ve vládě premiérky Élisabeth Borneové.

Francouzský senátor Fabien Genet předložil ministrovi pro ekologickou transformaci návrhy, jak reagovat na negativní aspekty návratu vlka. Ve své interpelaci 2.listopadu 2022 tento bývalý starosta Digoinu vysvětlil ministrovi „neslučitelnost mezi způsobem chovu praktikovaným na území Saône-et-Loire, založeným hlavně na pastvě, a přítomností predátora, jako je vlk." Trval na nutnosti změnit evropské právo, zejména změnou statutu ochrany vlka podle Směrnice o stanovištích.

Ministr ve své reakci varoval, že nadcházející rok bude „okamžikem pravdy na toto téma“.

Podle ministra Christophe Béchu je Francie v současné době v jednání se svými evropskými partnery a pravděpodobně dojde k zásadnímu posunu v přístupu k vlkům na úrovni celé EU.

Ministr oznámil, že Vlčí plán bude brzy revidován, aby se zjednodušily kompenzační postupy. Tváří v tvář nárůstu populace vlků také ministr žádá o zvýšení „regulačního“ odstřelu. Strop je nyní stanoven na 19 % vlčí populace. Ministr však podotýká, že kvůli „příliš složitým postupům“ nebylo tohoto stropu zatím dosaženo ani přes velké škody na dobytku.

https://www.ecologie.gouv.fr/

https://www.lejsl.com/economie/2022/11/03/loup-le-senateur-genet-fait-des-propositions-au-ministre