Američanka se cítí být vlkem, duševní onemocnění odmítá

  • 9. září 2022
  • 2 minuty čtení
  • 956
Žijeme v divné době. Z vědeckého pohledu je Therian členem savčí podtřídy Theria sestávající z vačnatců a placentárních savců. Tato podtřída obsahuje prakticky všechny existující savce (včetně lidí). Na konci devadesátých let si skupina lidí tento termín přivlastnila a obdařila jej druhým významem, odkazujícím na subkulturu lidí, kteří si myslí, že nejsou (úplně) lidmi.

Therian je tedy podle některých osoba, která se identifikuje jako živé nebo vyhynulé zvíře mimo člověka. V tomto případě se může mluvit o Lykantropii, což je mýtická schopnost člověka proměnit se ve vlka.

Naia Ōkamiová z amerického Seattlu se cítí být vlkem. Dle svých slov občas vyje, nasazuje si vlčí ocas či uši a ve volném čase tráví čas ve vlčích rezervacích.

Osmadvacetiletá Ōkamiová je rovněž transgender člověkem (osoba, jejíž genderová identita není v souladu s biologickým pohlavím, které jí bylo určeno při narození, pozn. redakce).

O tom, že má „duši vlka“ Ōkamiová dle svých slov začala lidem ve svém okolí říkat, když jí bylo 10 let. Poté prý strávila roky hledáním své identity, než se setkala s anglickým termínem „therian“, jenž označuje lidi identifikující se jako zvíře.

Řekla, že je vlkem ‚na všech úrovních kromě fyzické‘.„Duchovně a psychologicky se identifikuji jako vlk, ale jsem si vědoma toho, že jsem člověk. Chodím po dvou, mám práci, kariéru. Můj partner je člověk,“ svěřila se Američanka, která občas vyje, nasazuje si vlčí ocas či uši a ve volném čase dobrovolničí ve vlčích rezervacích, aby navázala bližší kontakt se svým oblíbeným zvířetem.

Naia řekla, že lidé také často mylně předpokládají, že musí mít problémy s duševním zdravím, ale ujistila posluchače, že tomu tak není.

https://www.dailymail.co.uk/femail/real-life/article-11187109/What-therian-Seattle-woman-Naia-kami-identifies-wolf-shares-life-like.html?ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490&ito=social-twitter_dailymailus

https://www.novinky.cz/diskuze/koktejl-americanka-se-citi-byt-vlkem-dusevni-onemocneni-odmita-40407997

https://www.nusta.cz/la-loba/