Sdružení daňových poplatníků vydalo svou novou černou knihu vyhozených peněz daňových poplatníků se stovkou příkladů nesmyslného a nadměrného utrácení. Sanitka pro vlky zde má čestné místo
Zprovoznění první německé „vlčí sanitky“ v regionu Hannover způsobilo v roce 2017 značný rozruch. „Speciální automobil navržený speciálně pro přepravu vlků, kteří utrpěli nehodu – pořizovací cena: přibližně 11 000 EUR – se mimo jiné vyznačoval vnitřními stěnami odolnými vůči divokým zvířatům, přepravní deskou s upevňovacími popruhy a sítěmi na odchyt zvířat, ochranné rukavice proti pokousání, náhubek a dokonce i elektrická deka pro zraněná zvířata,“ připomíná sdružení daňových poplatníků.
Potřebnou bezpečnost provozu na místě nehody by měla zajistit i různá osvětlovací zařízení. Zdálo se, že „vlčí ambulance“ nabízí vše potřebné pro úspěšnou záchranu vlka.
Co však chybělo, byli vlčí pacienti.
Nikdo takovou sanitku nepotřebuje.
Když byla uvedena do provozu, kritici poukazovali na fakt, že dopravní nehody s vlky byly v regionu Hannover extrémně vzácné. Zvířata navíc obvykle na následky nehody okamžitě zemřela. Nejpozději v době, kdy dorazil vlčí poradce.
Nakonec se ukázalo, že kritici měli pravdu, jak ukázal výzkum Sdružení daňových poplatníků:
„V regionu Hannover od ledna 2017 do května 2022 se zaznamenáno celkem dvanáct dopravních nehod s účastí vlků. Speciální vlčí sanitka však nebyla použita ani jednou, protože zvířata – jak bylo předpovězeno – svým zraněním rychle podlehla.“
Sousední okresy během této doby o speciální sanitku pro vlky ani jednou nepožádaly.
Vyřazení „Vlčí ambulance“ z provozu bylo tedy logické.
Dnes se z ní stal upravený vůz pro uhynulé divočáky
Podle informací krajské správy byl přívěs v květnu 2022 předán Veterinární službě, která jej v rámci boje proti nákazám zvířat používala k převozu kadáverů divokých prasat a nalezených zvířat, jako jsou mršiny divočáků. Drahé speciální vybavení „vlčí ambulance“ přišlo vniveč.
https://wildundhund.de/niedersachsen-woelfe-brauchen-keinen-krankenwagen/